Документ-камера, камера-сканер
Документ-камера або як ще говорять камера-сканер – це особливий вид електронного обладнання, що призначений для спостереження за об'єднання об'єктом (явищем) та відображення отриманих даних на всю аудиторію.
Тепер давайте більш докладно розглянємо принцип роботи документ-камери.
Ви обираєте проверяемая за яким потрібно спостерігати, він може бути статичним або ж динамічним, документ-камера з однаковою точністю відтворить зображення тільки вже у збільшеному вигляді. Мова йде не тільки про книгу чи якийсь малюнок, за допомогою документ-камери буде дуже зручно спостерігати за хімічними та біологічними явищами.
Отже, документ-камера – це засіб одночасної презентації для значної кількості людей.
Звісно, що документ-камери використовуються в багатьох сферах життя. Нас же цікавить документ-камера в освіті. На даний момент вона є найбільш універсальним пристроєм. Це одночасно сканер, камера та кодоскоп. А деякі моделі навіть оснащені пристроями для запису та зчитування інформації з карт пам'яті.
Плюсом документ камер є їх простота в освоєнні. За відгуками наших клієнтів, можна сказати, що на освоєння принципів роботи з документ-камерою вони витратили близько 5 годин. Звісно, в ході подальшої роботи виникали, якісь не значні питання. Тож можна сміливо сказати, що документ-камера є одним із найпростіших у використанні нововведенням НУШ.
Використання документ-камери в освітньому процесі дає такі переваги:
- вчитель може в будь-який момент часу продемонструвати на всю аудиторію проверяемая зі свого чі учнівського столу;
- забезпечує зворотній зв'язок між учнями та вчителем.Прикладом може служити колективна робота над якимось тестом, або розгляд звичайного домашнього завдання;
- у вчителя з'єднання являється додаткова можливість для відповіді на запитання учнів. Просто сидячи за столом він може написати чи схематично зобразити потрібну інформацію і спроектувати її на дошку;
- з документ-камерою вчителю легше підготуватися до уроку. Достатня виписати ключові моменти уроку на аркуші і підготувати ілюстрації з книг чи журналів і їх можна відразу проектувати на екран;
- значно підвищує темп уроку, письмове завдання можна написати на аркуші і продемонструвати всій аудиторії, а не писати крейдою наа дошці. Так само й учні можуть розв'язків язувати задачі у зошиті і підносити готове рішення під документ камеру для колективного обговорення;
- розширюється спектр можливих засобів для проведення уроку. Вчитель отримує більше можливостей для креативного проведення уроку.
Давайте розглянємо якими ж бувають документ-камери і на які класи їх можна розподілити:
- За габаритами – портативні (вага до 3 кг) та настільні (важче 3 кг та оснащені вбудованим світловим планшетом);
- За типом штатива – з гнучким та з механічно-розсувним штативом;
- По набору виходів – камера USB (передбачають підключення тільки до комп'ютера) та VGA – камера (можливо підключати як до комп'ютера, так і до проектора).
- По оптиці – камери з оптичним збільшенням і без.
Зараз нас в більшій мірі цікавлять портативні документ-камери. Вони найчастіше використовуються, в тому числі і в закладах освіти. Їх конструкція передбачає можливість зберігати камеру в шафі, а габаритні розміри деяких моделей дозволяють прибирати їх навіть у висувну шухляда столу. Тобто, по закінченню уроку, вчитель може забрати зі столу і помістити документ-камеру в шухляда, забезпечивши її цілісність на час перерви. Також портативну документ-камеру можна з легкістю перенести з одного класу в інший. Навіть транспортування не викличе значних проблем, адже така документ камера переважати не багато, а конструктивно виготовляється з мінімальною долею виступаючих частин.